MATSUURA MAM72-1S Vertical Machining Center
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-1S |
| Power | 20 HP |
| RPM | 8,000 RPM |
| Control | CNC (Yasnac i80M) |
| Taper | BT50 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 22.4 " |
| Y | 12.4 " |
| Z | 21 " |
| images | none |
| Axis | 5 |
| catalogid | 5334 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-1S |
| title | MATSUURA MAM72-1S Vertical Machining Center |
| joinSig |






