Kitamura Mycenter Hx400i Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER HX400I |
| Power | 25 hp |
| RPM | 13000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 16i-MB) |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 43,000 lbs. |
| X | 28.9 " |
| Y | 24 " |
| Z | 24 " |
| images | none |
| catalogid | 10470 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER HX400I |
| title | Kitamura Mycenter Hx400i Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






