Kitamura Mycenter Hx300i Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER HX300I |
| Power | 15 hp |
| RPM | 10 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 16IM) |
| Taper | 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 20.1 " |
| Y | 20.1 " |
| Z | 20.1 " |
| images | none |
| catalogid | 5732 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER HX300I |
| title | Kitamura Mycenter Hx300i Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






