Kitamura Mycenter Hx250ig Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER HX250IG |
| Power | 15 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (ARUMATIK-MI) |
| Taper | BT 30 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 12 " |
| Y | 12 " |
| Z | 13 " |
| images | none |
| catalogid | 9680 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER HX250IG |
| title | Kitamura Mycenter Hx250ig Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






