Kitamura Mycenter Hx1000i Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER HX1000I |
| Power | 40 hp |
| RPM | 8000 rpm |
| Taper | CAT 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 80.31 " |
| Y | 51.97 " |
| Z | 53.94 " |
| images | none |
| catalogid | 6277 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER HX1000I |
| title | Kitamura Mycenter Hx1000i Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






