Kitamura Mycenter H400g Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER H400G |
| Power | 20 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (Mitsubishi M750VWM) |
| Dimensions | 160" x 120" x 108" |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 19,000 Lbs |
| X | 24 " |
| Y | 24 " |
| Z | 24 " |
| images | none |
| catalogid | 10700 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER H400G |
| title | Kitamura Mycenter H400g Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






