Kitamura Mycenter 4X-APC Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER 4X-APC |
| Power | 20 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 16M) |
| Dimensions | 208 X 116 X 126" |
| TableL | 39.37 " |
| TableW | 16.54 " |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 20,000 LBS |
| X | 36.2 " |
| Y | 20.1 " |
| Z | 30.1 " |
| images | none |
| catalogid | 5363 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER 4X-APC |
| title | Kitamura Mycenter 4X-APC Vertical Machining Centers |
| joinSig |






