Kitamura Mycenter 1XI APC Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | MYCENTER 1XI APC |
| Power | 15 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Taper | BT30 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 19.9 " |
| Y | 14 " |
| Z | 16 " |
| images | none |
| catalogid | 6226 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | MYCENTER 1XI APC |
| title | Kitamura Mycenter 1XI APC Vertical Machining Centers |
| joinSig |






