Kitamura HX-300IF Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | HX-300IF |
| Power | 30 hp |
| RPM | 15,000 RPM |
| Control | CNC (Fanuc 16iMB) |
| Taper | 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 18 " |
| Y | 20 " |
| Z | 22 " |
| images | none |
| catalogid | 14906 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | HX-300IF |
| title | Kitamura HX-300IF Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






