Kitamura HX-250IG Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | HX-250IG |
| Power | 10 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (Arumatik Mi) |
| Dimensions | 116.80” x 115.72” x 89.9” Tall |
| Taper | BT 30 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 11,814 lbs |
| X | 12 " |
| Y | 12 " |
| Z | 13 " |
| images | none |
| catalogid | 6012 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | HX-250IG |
| title | Kitamura HX-250IG Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






