Kitamura H400 Supercell Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | KITAMURA |
| Model | H400 SUPERCELL |
| Power | 20 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 15M) |
| Dimensions | 150 X 215 X 115" |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 30,000 LBS |
| X | 24 " |
| Y | 20 " |
| Z | 20 " |
| images | none |
| catalogid | 13706 |
| mfg | KITAMURA |
| mpn | H400 SUPERCELL |
| title | Kitamura H400 Supercell Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






