Hurco Vtxui Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | HURCO |
| Model | VTXUI |
| Power | 24 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (HURCO) |
| Dimensions | 128"H |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 27560 (LBS) |
| X | 31.5 " |
| Y | 27.5 " |
| Z | 20 " |
| images | none |
| catalogid | 9878 |
| mfg | HURCO |
| mpn | VTXUI |
| title | Hurco Vtxui Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






