Hurco Vmx60ui Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | HURCO |
| Model | VMX60UI |
| Power | 24 hp |
| RPM | 8000 rpm |
| Control | CNC (HURCO) |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 60 " |
| Y | 26 " |
| Z | 20.5 " |
| images | none |
| catalogid | 10145 |
| mfg | HURCO |
| mpn | VMX60UI |
| title | Hurco Vmx60ui Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






