Hurco Vmx42swi Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | HURCO |
| Model | VMX42SWI |
| Power | 48 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 42 " |
| Y | 24 " |
| Z | 24 " |
| images | none |
| catalogid | 5329 |
| mfg | HURCO |
| mpn | VMX42SWI |
| title | Hurco Vmx42swi Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






