Hurco Hawk 5M CNC Vertical Mill
Specifications
| Model | Hawk 5M |
| Brand | Hurco |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 5300 lbs |
| Length | 101" |
| Width | 76" |
| Height | 102" |
| Taper | Cat 40 |
| X | 31" |
| Y | 14" |
| Z | 6" |
| TableL | 42 |
| TableW | 13" |
| RPM | 3800 RPM |
| Power | 5HP |
| Control | Yuasa |
| catalogid | 5052 |
| mfg | Hurco |
| mpn | Hawk 5M |
| title | Hurco Hawk 5M CNC Vertical Mill |
| joinSig |






