Hurco BMC 6334 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | HURCO |
| Model | BMC 6334 |
| Power | 24 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (ULTIMAX 4) |
| Dimensions | 25’L x 15’W x 10’H |
| TableL | 35 " |
| TableW | 66 " |
| Taper | CT-50 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 32000 |
| X | 64 " |
| Y | 34 " |
| Z | 30 " |
| images | none |
| catalogid | 6362 |
| mfg | HURCO |
| mpn | BMC 6334 |
| title | Hurco BMC 6334 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






