Hitachi Seiki Vs60 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | HITACHI SEIKI |
| Model | VS60 |
| Power | 15 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (SEICOS 18M) |
| TableL | 47.24 " |
| TableW | 22 " |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 27,000 lbs |
| X | 50 " |
| Y | 24 " |
| Z | 17.7 " |
| images | none |
| catalogid | 10439 |
| mfg | HITACHI SEIKI |
| mpn | VS60 |
| title | Hitachi Seiki Vs60 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






