Hitachi Seiki Vk45 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | HITACHI SEIKI |
| Model | VK45 |
| Power | 10 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (Seicos) |
| TableL | 35 " |
| TableW | 19 " |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 10400 (LBS) |
| X | 30 " |
| Y | 18 " |
| Z | 18 " |
| images | none |
| catalogid | 5531 |
| mfg | HITACHI SEIKI |
| mpn | VK45 |
| title | Hitachi Seiki Vk45 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






