Hermle C600u Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | HERMLE |
| Model | C600U |
| Power | 20 hp |
| RPM | 40000 rpm |
| Control | CNC (Heidenhain iTNC530 CNC Control) |
| Dimensions | 124.00"L x 98.00"W x 94.00"H |
| Taper | HSK-40E |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 14000 lbs |
| X | 23.6 " |
| Y | 17.7 " |
| Z | 17.7 " |
| images | none |
| catalogid | 14593 |
| mfg | HERMLE |
| mpn | C600U |
| title | Hermle C600u Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






