Hermle C42u MT Dynamic Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | HERMLE |
| Model | C42U MT DYNAMIC |
| Power | 56.3 hp |
| RPM | 18000 rpm |
| Control | CNC (SIEMENS 840D) |
| Taper | HSK-A63 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 31.5 " |
| Y | 31.5 " |
| Z | 21.65 " |
| images | none |
| catalogid | 9832 |
| mfg | HERMLE |
| mpn | C42U MT DYNAMIC |
| title | Hermle C42u MT Dynamic Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






