Hardinge Xv710 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | HARDINGE |
| Model | XV710 |
| Power | 20 hp |
| RPM | 8000 rpm |
| Control | CNC (FANUC Oi-MC) |
| Dimensions | 86"l-r x 84" f-b x 100"h |
| TableL | 29.9 " |
| TableW | 16.5 " |
| Taper | cat40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 7920 lbs |
| X | 28 " |
| Y | 18 " |
| Z | 18 " |
| images | none |
| catalogid | 6383 |
| mfg | HARDINGE |
| mpn | XV710 |
| title | Hardinge Xv710 Vertical Machining Centers |
| joinSig |
Zero? Available Machines
Available Machine # Ez139246 | |
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |














