Haas MDC-1 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | HAAS |
| Model | MDC-1 |
| Power | 15 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Taper | CT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 12 " |
| Y | 10 " |
| Z | 12 " |
| images | none |
| catalogid | 6081 |
| mfg | HAAS |
| mpn | MDC-1 |
| title | Haas MDC-1 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






