Haas GR-710 Vertical Machining Center
Specifications
| Model | GR-710 |
| Brand | Haas |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Control | Haas 32-bit CNC |
| Weight | 6,000 Lbs |
| X | 121" |
| Y | 85" |
| Z | 24" |
| RPM | 10,000 RPM |
| Taper | CAT40 |
| Power | 15 HP |
| ATC | 10 Station |
| TableL | 122" |
| TableW | 72" |
| catalogid | 5050 |
| mfg | Haas |
| mpn | GR-710 |
| title | Haas GR-710 Vertical Machining Center |
| joinSig |






