Haas EC-1600 ZT-4X Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | HAAS |
| Model | EC-1600 ZT-4X |
| Power | 30 hp |
| RPM | 7500 rpm |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 64 " |
| Y | 50 " |
| Z | 40 " |
| images | none |
| catalogid | 6102 |
| mfg | HAAS |
| mpn | EC-1600 ZT-4X |
| title | Haas EC-1600 ZT-4X Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






