Fidia Kr214 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | FIDIA |
| Model | KR214 |
| Power | 45 hp |
| RPM | 24000 rpm |
| Control | CNC (Fidia C20 CNC Controls) |
| Dimensions | 235" x 214" |
| Taper | HSK 63A |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 84,877 LBS |
| X | 106 " |
| Y | 43 " |
| Z | 55 " |
| images | none |
| catalogid | 9860 |
| mfg | FIDIA |
| mpn | KR214 |
| title | Fidia Kr214 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






