Doosan Hm630 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | HM630 |
| Power | 35 hp |
| RPM | 9000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 18i-mb) |
| Taper | 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 41,887 |
| X | 39.4 " |
| Y | 31.5 " |
| Z | 31.5 " |
| images | none |
| catalogid | 9926 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | HM630 |
| title | Doosan Hm630 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






