Doosan Hc400m Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | HC400M |
| Power | 35 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 32i) |
| Dimensions | 89" x 180" x 111" |
| Taper | CAT 40 Big Plus |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 29,000 lbs |
| X | 23 " |
| Y | 22 " |
| Z | 22 " |
| images | none |
| catalogid | 14306 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | HC400M |
| title | Doosan Hc400m Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






