Doosan HM 800 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | HM 800 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 18iMB CNC Control) |
| Dimensions | 140.00"L x 246.00"W x 127.00"H |
| Taper | Cat 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 44,000.00 lbs. |
| X | 49.2 " |
| Y | 39.4 " |
| Z | 39.4 " |
| images | none |
| catalogid | 6325 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | HM 800 |
| title | Doosan HM 800 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






