Doosan HM 6300 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | HM 6300 |
| Power | 35 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 18iMB) |
| Taper | CAT-50 TAPER |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 39.5 " |
| Y | 31.5 " |
| Z | 33.5 " |
| images | none |
| catalogid | 9751 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | HM 6300 |
| title | Doosan HM 6300 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






