Doosan Db130c Horizontal Table Type Boring Mills
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | DB130C |
| Power | 40 hp |
| RPM | 2500 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 31i-A CNC Control) |
| TableL | 70.86 " |
| TableW | 62.99 " |
| Type | Horizontal Table Type Boring Mills |
| images | none |
| catalogid | 9105 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | DB130C |
| title | Doosan Db130c Horizontal Table Type Boring Mills |
| joinSig |






