Doosan DHP-5000 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | DHP-5000 |
| Power | 20 hp |
| RPM | 14000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 18i-MB) |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 27,000 LBS |
| X | 33 " |
| Y | 27 " |
| Z | 29 " |
| images | none |
| catalogid | 14476 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | DHP-5000 |
| title | Doosan DHP-5000 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






