Doosan DHP-400 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | DHP-400 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 14000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 18iM) |
| Dimensions | 120" x 105" x 120" |
| Taper | 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 30,000 Lbs |
| X | 23.6 " |
| Y | 22 " |
| Z | 23.6 " |
| images | none |
| catalogid | 5571 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | DHP-400 |
| title | Doosan DHP-400 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






