Doosan DBC 130l II Horizontal Table Type Boring Mills
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | DBC 130L II |
| Power | 35 hp |
| RPM | 2500 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 31iMB) |
| Dimensions | 307" X 370" X 213" |
| TableL | 78.75 " |
| TableW | 71 " |
| Type | Horizontal Table Type Boring Mills |
| Weight | 106,000 Lbs |
| images | none |
| catalogid | 9875 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | DBC 130L II |
| title | Doosan DBC 130l II Horizontal Table Type Boring Mills |
| joinSig |






