Doosan DB 130cx Horizontal Table Type Boring Mills
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | DB 130CX |
| Power | 40 hp |
| RPM | 2500 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 18iMB) |
| Dimensions | 370" x 295" 197" |
| TableL | 78.96 " |
| TableW | 70.86 " |
| Type | Horizontal Table Type Boring Mills |
| Weight | 95000 |
| images | none |
| catalogid | 10847 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | DB 130CX |
| title | Doosan DB 130cx Horizontal Table Type Boring Mills |
| joinSig |






