Doosan ACE-HM630 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DOOSAN |
| Model | ACE-HM630 |
| Power | 29.5 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 18 i-MB) |
| Dimensions | 3857x6485x3041 |
| Taper | BT50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 18 000 kg |
| X | 39.37 " |
| Y | 800 " |
| Z | 850 " |
| images | none |
| catalogid | 6054 |
| mfg | DOOSAN |
| mpn | ACE-HM630 |
| title | Doosan ACE-HM630 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






