Dmg Mori Deckel Maho DMU 80 Monoblock Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | DMG MORI |
| Model | DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK |
| Power | 40 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (HEIDENHAIN iTNC530) |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 34.65 " |
| Y | 24.8 " |
| Z | 24.8 " |
| images | none |
| catalogid | 5564 |
| mfg | DMG MORI |
| mpn | DECKEL MAHO DMU 80 MONOBLOCK |
| title | Dmg Mori Deckel Maho DMU 80 Monoblock Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






