Dmg Mori DMU-60 Monoblock 5-AXIS Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | DMG MORI |
| Model | DMU-60 MONOBLOCK 5-AXIS |
| Power | 45 hp |
| RPM | 18000 rpm |
| Control | CNC (Heidenhain iTNC530 CNC Control) |
| TableL | 23.6 " |
| TableW | 39.37 " |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 28.74 " |
| Y | 22.04 " |
| Z | 22.04 " |
| images | none |
| catalogid | 13776 |
| mfg | DMG MORI |
| mpn | DMU-60 MONOBLOCK 5-AXIS |
| title | Dmg Mori DMU-60 Monoblock 5-AXIS Vertical Machining Centers |
| joinSig |






