Dmg Mori DMU 50 T Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | DMG MORI |
| Model | DMU 50 T |
| Power | 17.4 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (iTNC 530) |
| Dimensions | 102" x 106" x 98"H |
| TableL | 24.8 " |
| TableW | 19.69 " |
| Taper | BT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 8,000 lbs |
| X | 19.69 " |
| Y | 17.72 " |
| Z | 15.75 " |
| images | none |
| catalogid | 11634 |
| mfg | DMG MORI |
| mpn | DMU 50 T |
| title | Dmg Mori DMU 50 T Vertical Machining Centers |
| joinSig |






