Dmg Mori DMF 260-1100 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | DMG MORI |
| Model | DMF 260-1100 |
| Power | 59 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (Heidenhain ITNC530) |
| Taper | CAT 50 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 57000 Lbs |
| X | 102.4 " |
| Y | 43.3 " |
| Z | 35.43 " |
| images | none |
| catalogid | 5925 |
| mfg | DMG MORI |
| mpn | DMF 260-1100 |
| title | Dmg Mori DMF 260-1100 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






