Dmg Mori DMC 635 V Vertical Machining Centers
Specifications
| Model | DMC 635 V |
| Brand | DMG MORI |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Control | CNC (Heidenhain iTNC 530) |
| X | 25 inch |
| Y | 20.1 inch |
| Z | 18.1 inch |
| Power | 33.5 hp |
| RPM | 18000 rpm |
| ATC | 30 |
| TableW | 22 inch |
| TableL | 31.1 inch |
| Taper | HSK 63A |
| Axis | 3 |
| Dimensions | 140inch x 160inch x 108inch |
| Weight | 10,000 lbs |
| catalogid | 1893 |
| mfg | DMG MORI |
| mpn | DMC 635 V |
| title | Dmg Mori DMC 635 V Vertical Machining Centers |
| joinSig |






