Dmg Mori DMC 340 U Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DMG MORI |
| Model | DMC 340 U |
| Power | 134 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (Siemens 840D CNC Control) |
| Taper | HSK-A 100 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 110 " |
| Y | 134 " |
| Z | 63 " |
| images | none |
| catalogid | 14358 |
| mfg | DMG MORI |
| mpn | DMC 340 U |
| title | Dmg Mori DMC 340 U Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






