Deckel Maho DMU 70V Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | DECKEL MAHO |
| Model | DMU 70V |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Lower | 30 |
| X | 27.9 inch |
| Y | 20.4 inch |
| Z | 20.4 inch |
| Axis | 5 |
| Power | 20.1 hp |
| Upper | 50 |
| RPM | 12000 rpm |
| ATC | 24 |
| Taper | CAT 40 |
| Control | CNC (Millplus) |
| catalogid | 4425 |
| mfg | DECKEL MAHO |
| mpn | DMU 70V |
| title | Deckel Maho DMU 70V Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






