Deckel Maho DMG-DMC64V Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Model | DMG-DMC64V |
| Brand | DECKEL MAHO |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Control | CNC (HEIDENHAIN iTNC530) |
| X | 25.2 inch |
| Y | 23.6 inch |
| Z | 19.7 inch |
| Axis | 5 |
| Power | 25.5 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| ATC | 30 |
| Taper | CAT 40 |
| Weight | 17,637 |
| catalogid | 1007 |
| mfg | DECKEL MAHO |
| mpn | DMG-DMC64V |
| title | Deckel Maho DMG-DMC64V Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






