Daewoo DMV-4020L Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | DAEWOO |
| Model | DMV-4020L |
| Power | 30 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 21iMB) |
| Dimensions | 126" L X 86"W |
| TableL | 47.2 " |
| TableW | 19.7 " |
| Taper | CT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 15,400 Lbs |
| X | 40 " |
| Y | 20 " |
| Z | 24 " |
| images | none |
| catalogid | 13128 |
| mfg | DAEWOO |
| mpn | DMV-4020L |
| title | Daewoo DMV-4020L Vertical Machining Centers |
| joinSig |






