Daewoo DHP-4000 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | DAEWOO |
| Model | DHP-4000 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 14000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 18iMB) |
| Dimensions | 120 X 99 X 115" |
| Taper | cAT 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 32,000 LBS |
| X | 23 " |
| Y | 22 " |
| Z | 23 " |
| images | none |
| catalogid | 5320 |
| mfg | DAEWOO |
| mpn | DHP-4000 |
| title | Daewoo DHP-4000 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






