Cincinnati Milling Machine Co 48-168 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | CINCINNATI MILLING MACHINE CO |
| Model | 48-168 |
| Power | 50 hp |
| RPM | 1600 rpm |
| Control | CNC (FANUC 16M) |
| Taper | NMTB50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 110,000 Lbs |
| X | 168 " |
| Y | 92 " |
| Z | 52 " |
| images | none |
| catalogid | 5764 |
| mfg | CINCINNATI MILLING MACHINE CO |
| mpn | 48-168 |
| title | Cincinnati Milling Machine Co 48-168 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






