Cincinnati Machine / Unova V5 2000 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | CINCINNATI MACHINE / UNOVA |
| Model | V5 2000 |
| Power | 35 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (Acramatic 2100) |
| Dimensions | 279x164x149 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 33450 |
| X | 80 " |
| Y | 30 " |
| Z | 30 " |
| images | none |
| catalogid | 12778 |
| mfg | CINCINNATI MACHINE / UNOVA |
| mpn | V5 2000 |
| title | Cincinnati Machine / Unova V5 2000 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






