Brother R650x1 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | BROTHER |
| Model | R650X1 |
| Power | 13.5 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (Brother CNC-C00) |
| TableL | 31.5 " |
| TableW | 15.7 " |
| Taper | BT 30 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 25.6 " |
| Y | 15.7 " |
| Z | 121 " |
| images | none |
| catalogid | 12177 |
| mfg | BROTHER |
| mpn | R650X1 |
| title | Brother R650x1 Vertical Machining Centers |
| joinSig |
Zero? Available Machines
Available Machine # Ez140503 | |
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |































