Bridgeport Series 11 Special Vertical Mill
Specifications
| Model | Series 11 Special |
| Brand | Bridgeport |
| Type | Vertical Machining Centers |
| TableW | 11 " |
| TableL | 58 " |
| Power | 2 HP |
| RPM | 4200 RPM |
| Length | 84" |
| Height | 84" |
| Width | 74" |
| Weight | 3930 LBS |
| Taper | R-8 |
| catalogid | 5174 |
| mfg | Bridgeport |
| mpn | Series 11 Special |
| title | Bridgeport Series 11 Special Vertical Mill |
| joinSig |






