Bridgeport Interact 412v Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | BRIDGEPORT |
| Model | INTERACT 412V |
| Power | 7.5 hp |
| RPM | 4000 rpm |
| Control | CNC (Heidenhain TNC 351) |
| Dimensions | 75" x 72" x 87" |
| TableL | 33 " |
| TableW | 12 " |
| Taper | BT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 4850 lbs |
| X | 17 " |
| Y | 12 " |
| Z | 11.8 " |
| images | none |
| catalogid | 5956 |
| mfg | BRIDGEPORT |
| mpn | INTERACT 412V |
| title | Bridgeport Interact 412v Vertical Machining Centers |
| joinSig |






